Navigovať do servisuHlohovec, Mierová 22/BTelefón+421 908 31 31 32 E-mailpeko.autoservis@gmail.com
Autobezpečnostný systém ZEDER

Autobezpečnostný systém ZEDER

PEKO - AUTOSERVIS ako vlastník certifikátu pre montáž systému ZEDER Vám vie zabezpečiť kvalitnú montáž autobezpečnostného systému ZEDER takmer do všetkých typov vozidiel.

Kontaktujte nás

Systém ZEDER je jedinečný v tom, že keď sa natrvalo umiestni na tyč riadenia, tak znemožňuje otáčanie volantom a tým pádom aj kolesami. Aj keď je zlodej akokoľvek šikovný a zručný vieme isto, že odcudziť vozidlo pri ktorom je treba zhodiť airbag, volant, všetky plasty, káble, viaceré skrutky zaliate tekutým kovom, vybrať celú tyč riadenia, vrátiť novú, ktorú si musí doniesť so sebou a to všetko opätovne vrátiť do pôvodného stavu, je tak časovo náročné, že pre zlodeja sa vozidlo so systémom ZEDER stáva nezaujímavé. Dôležité je aj to, že pri všetkých krokoch demontáži ZEDERU musia byť dvere vozidla počas celej doby otvorené. To by zlodejom pri pokuse o odcudzenie vozidla určite znepríjemnilo situáciu . Iným spôsobom sa k ZEDERU nedostanú. Ešte je stále veľa vozidiel, ktoré nie sú zabezpečené vôbec alebo disponujú systémom, ktorý je ľahko prekonateľný. Práve preto si zlodej vyberie radšej také auto.

V okolitých štátoch je zaregistrovaných niekoľko desiatok neúspešných pokusov o krádež vozidiel so systémom ZEDER. U nás na Slovensku sme zaznamenali 62 neúspešných pokusov odcudzenia vozidla s našim systémom ZEDER. Tieto pokusy sú zdokumentované policajnými zápismi a fotografiami. Ani v jednom prípade neboli páchatelia úspešní. Ak by zlodej auto aj naštartoval, alebo ho pripravil na odtiahnutie lanom, je mu to úplne zbytočné, lebo pri zamknutí ZEDERU sú znehybnené kolesá, ktoré sú vytočené do jednej strany. Zlodej môže tak iba opisovať kružnicu na parkovisku.

Klin ZEDERU zlodej nezlomí, pretože vydrží záťaž až 6 ton a skôr sa zlomí spodný úchyt volantu, ale tyč riadenia a kolesá sotávajú stále zablokované.

Prečo sa klúč ZEDERU odlišuje od bežných klúčov ?

Vstup do vložky je skonštruovaný tak, že okrem špeciálneho dutého kľúča vyvinutého len pre systém ZEDER, sa do nej nedostane nič iné (ani skrutkovač, vrták alebo tzv. lámač). Kľúč je dutý, okrúhly bez akýchkoľvek výstupkov. Na prekonanie zámku teda nie je možné použiť tzv. trhače. Aby sa to ešte poistilo a zároveň aj zabránilo odvŕtaniu zámku, stred zámkovej štrbiny je vyplnený oceľovou tyčkou, na ktorú sa kľúč nasúva. Do zámku sa teda prakticky nič okrem kľúča nevmestí.

Neúčinný je dokonca aj tekutý dusík. Pri pokuse ZEDER zmraziť sa otočný mechanizmus poškodil tak, že tyč riadenia sa neuvolnila ani po použití kľúča ani po silných úderoch.

Kódovanie zámku je prostredníctvom viacerých otvorov dvoch rôznych veľkostí po plášti kľúča. Z hľadiska bezpečnosti zariadenia je oceniteľné aj to, že ku výrobkom neexistujú žiadne sériové čísla alebo kódy, na základe ktorých by sa dala vyrobiť kópia kľúča. Nehrozí tak ani teoreticky, že by si niekto nechal vyrobiť kľúč bez vedomia majiteľa, lebo len majiteľ vlastní kľúč spolu s certifikátom o montáži Zederlocku, a iba na základe toho, v prítomnosti majiteľa je možné vyrobenie dodatočných kľúčom.

Bezpečnosť počas jazdy

Pri zamykaní volantu je veľmi dôležité, aby nemohlo dôjsť k jeho samovoľnému uzamknutiu, najmä počas jazdy. Silná pružina a zvislá poloha umiestnenia systému ZEDER znemožňuje akékoľvek náhodné zamknutie. Západka je proti náhodnému uzamknutiu volantu istená rovno tri krát. Jednak je zariadenie montované vždy tak, že západka gravitáciou padá do stavu odomknuté. Istené je to ešte aj dosť silnou pružinou vytláčajúcu západku von z prstenca. Do tretice je západka po odomknutí a vytiahnutí kľúča istená aj mechanicky vo svojej spodnej polohe.

Pokiaľ je systém ZEDER uzamknutý, vozidlo nie je možné naštartovať. Na tele zámku je pod plastovým krytom vstavaný mikrospínač, ktorý ovláda relé blokovania štartu. Zamknutím zámku sa stlačí mikrospínač, ktorý aktivuje rozpájacie relé. Systém je 100% bezpečný a potvrdzujú to viaceré certifikáty platné pre celú EÚ a certifikát SR. Vlastní aj certifikát kvality ISO 9001.

Umiestnenie ZEDERU vo vozidle

Montáž ZEDER trvá cca 2 až 3 hodiny podľa druhu vozidla. Umiestňuje sa medzi spodné plasty volantu, kde ho vo väčšine prípadov nie je vôbec vidno. Nenarušuje sa tým interiér vozidla. Zamknutie a odomknutie trvá len niekoľko sekúnd.

Poistovne a Zeder

ZEDER ako mechanicko-elektronický systém, ktorý je pevne spojený s vozidlom je uznávaný viacerými poisťovňami.

Zvláštnosť ZEDERU

Po preskúmaní nedostatkov ostatných autobezpečnostných systémov sme prišli na to, že uzamknutý volant a kolesá sú najlepším spôsobom ako zabezpečiť vozidlo pred krádežou. Všeobecný názor, že zlodeji sú veľmi zruční a pohotoví výrobcov systému doviedol ktomu, že sme pri konštruovaní ZEDERU spolupracovali s bývalým špičkovým zlodejom, ktorý prispel svojimi skúsenosťami k tomu aby bol jedinečný. Tým sa umožňuje majiteľom vozidiel , aby si ochránili svoje vozidlo a mohli kľudne spávať.

V prípade ak uvažujete o zabezpeční vozidla môžete sa informovať telefonicky alebo nám pošlite nezáväzný objednávkový formulár.

Certifikáty systému ZEDERLOCK

Certifikát pre montáž systému ZEDER

Certifikát pre montáž systému ZEDER

Kontaktujte nás

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom poskytnutia informácií týkajúcich sa vyššie uvedených servisných služieb. Ďalšie informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.